13 Aralık 2014 Cumartesi

Şık ve Neşeli Yılbaşı Sofraları İçin Öneriler

Herkese merhaba! 
Yeni yıl heyecanı beni şimdiden etkisi altına aldı. Hal böyle olunca internette gezinirken yılbaşı ile ilgili türlü dekorasyon fikirleri ve yemek tarifleri bu aralar en çok ilgimi çeken ikili.

Siz de yılbaşı sofrasının şıklığı ve neşesi ne kadar bol olursa yeni yıl da o kadar güzel olur diye düşünüyorsanız bu önerileri ve görselleri dikkatlice inceleyin derim. :)

Sofra Düzeni

Yaratıcılıkta sınır tanımayanlar tatlı tabağı ve ana yemek tabağı ile harika bir kombinasyon oluşturarak yılbaşının simgelerinden biri olan şeker bir kardanadamı sofralarına yerleştirebilirler. :)


Yeni yıla en çok yakışan renklerden biri şüphesiz bordo. Keten,beyaz ya da krem rengi bir örtü ve tabaklarla hareketlendireceğiniz bordo renklerin hakim olduğu masalar özellikle zarif ve şık masa düzenini seven hanımların çok hoşuna gitmiştir eminim. Yılbaşı denilince "Kırmızı olsun, üç kuruş fazla olsun." en geçerli mottomuz! :)


Yeni yılda yağan karın zarafetini simgeleyen kristal taneciklerini sofralarınıza taşımak için sadece cam eşyalar ile çok zarif bir sofra kurabilirsiniz. 


Salaş, modern ve rahat bir yeni yıl sofrası için ahşap aksesuarlar ve sade masa düzeni en doğru tercih!

Aydınlatma

Yukarıdaki ahşap ağırlıklı masa ile harika uyum sağlayacak bir fikir. :)


Kadehlerin ters kullanılıp şamdan görevi alması bu yıl çok modaydı. Yeni yılda da bu moda daha şatafatlı bir şekilde devam ediyor.


Basit, şık ve sade masalar için ideal bir aydınlatma.

Küçük Detaylar

Çatal, bıçak ve kaşıklarınızı soğuk yılbaşı gecesinde üşütmeyin ve kostümlerini şimdiden hazır edin. :)Sandalyelerinizin ne eksiği var? Durmayın, onları da süsleyin! :)


Hep çiçek hep çiçek nereye kadar? Biraz şeker ve bir Noel baba şapkası ile sofralarınızı hareketlendirebilirsiniz.


Misafirleriniz kendini daha özel hissetsin diye isim kartlarını sakın unutmayın! :)

İlhamınız bol sofranız neşe dolsun! Mutlu yıllar! :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder